Składany Fotel bujany krzesło Takeshi Nii PRL DESIGN DOSKONAŁY STAN

990,00 zł

sprzedam


Składany Krynica-Zdrój, Fotel Krynica-Zdrój, bujany Krynica-Zdrój, krzesło Krynica-Zdrój, Takeshi Krynica-Zdrój, DESIGN Krynica-Zdrój, DOSKONAŁY Krynica-Zdrój, STAN Krynica-Zdrój

fotel Krynica-Zdrój, bujany Krynica-Zdrój, skóra Krynica-Zdrój, czarny Krynica-Zdrój, krzesło Krynica-Zdrój

Sprzedam bujany fotel projektu TAKESHI NII.

Bujany fotel zaprojektowany przez Takeshi Nii w latach 50. Do stworzenia tego fotela potrzebna jest cała paleta różnych materiałów. Tapicerowane jest przeszywaną skórą naturalną w czarnym kolorze. Rama wykonana jest z aluminium, a płozy z litego drewna. Podłokietniki zaś z tworzywa w szaro-granatowym odcieniu. Mechanizm fotela umożliwia jego składanie. Fotel jest bratem sławnego Ny Chair z 1958 roku. Projektant zainspirował się krzesłem reżyserkim, które dostrzegł przed II wojną światową w jednym z magazynów. Podczas powtarzania testów funkcjonalności krzesła, Nii zobaczył w Danii podobne krzesło z jednolitym siedziskiem i oparciem co postanowił wdrożyć do swojego projektu, który zdobył wiele nagród, a w 1970 roku stał się częścią stałej ekspozycji w MoMA.

Fotel zachowany jest w oryginalnym, doskonałym stanie. Posiada niewielkie przetarcia oraz ślady patyny na metalu, co nie powinno dziwić z uwagi na jego wiek. Siedzisko znajduje się na wysokości 41 cm.

Z ORYGINALNĄ NAKLEJKĄ!!!

Wymiary:
Wysokość: 94cm
Szerokość: 55cm
Głębokość: 88cm

Możliwa wysyłka do paczkomatu lub kurierem DPD.

Odbiór w Warszawie na Żoliborzu przy metrze Marymont.
Zapraszam na inne moje ogłoszenia - Każdy znajdzie coś dla siebie.
Pozdrawiam,
Andrzej


Ważne do: 2024.04.08, wyświetleń: 352

nr ogłoszenia: 22315